ETUSIVU

 

 

SÄHKÖ MÄNTYLÄ 0Y

Kenttätie 10, Kauhajoki

06 231 4930

PYÖRÄILYKAUSI 2021!

Viikko tempot tiistaisin 27.4. alaken klo 19:00 P.Rotola-Pukkila (Lustilantie 27, Kauhajoki)

Fillarikerho 2021 käynnistyy torstaina 6.5.2021 Klo 18:00 Sotkan hiihtostadion.
- Kaikille vapaa osallistuminen.
- Opetellaan pyöräilyä turvallisesti alkeista lähtien.
- Mahdollisuus tutustua myös maastoajon saloihin.
- Tarkoitettu niin vanhoille kuin myös nuorille pyöräilystä kiinnotuneille.
Tervetuloa liikkumaan!

_________________________________________________________

KISA TOIMINTAA 2021

Maakuntaviesti 2021 Kauhajoella tiistaina 18.5.2021!
Aika: tiistai 18.5.2021 

MAAKUNTAVIESTI 2021 TULOKSET!

 

ALUEMESTARUUS TEMPO 2021
Aika: 15.6.2021 klo 18:00 alkaen 
Ilmoittautuminen: etukäteen sposti tai alla oleva linkki
Aikataulu: 18:30 numeroiden jako, 19:00 lähtö, n. klo 20:00 palkinnot
Paikka: Nummijärvi Camping, Nummijärventie 591, Kauhajoki
Sarjat: kaikki sarjat + vapaa kuntosarja
(M/N U11 - U18, Kunto miehet + naiset, Yleinen miehet + naiset, M/N master 40, 50, 60, 70, 80)
Matkat: 5 - 20 km

Ilmoittautuminen viimeistään 13.6.2021.
Sähköpostilla: kakapy11(AT)gmail.com
tai
ILMOITTAUTUMISLOMAKKEELLA!

REITTI!

LÄHTÖLISTA PÄIVITETTY

TULOKSET!

 

Kauhajokiajot 2021 3-4.7.2021 Pukkilan koulu!
- 3.7.2021 Kauhajoki tempo
- 4.7.2021 Kauhajoki maantie

_____________________________________________________________________

 

 

Yhteystiedot

Jurvu Esko Laitala  0400667344 esko.laitala(at)laitala-com

JurVO Reima Lyyluoma 0400523383 airi.lyyluoma (at)gmail.com

LaihLu Raimo Viinikainen 0445665683 raimo.viinikainen(at)netikka.fi

Kraft Agneta Riddar 0503582463 agneta.riddar(at)netikka.fi

Ride Sampo Haapoja 0405078002 sampo.haapoja(at)ruukki.com

TeRi Jouko Haapala 0400861030 jouko.haapala(at)netikka.fi

KaKa Aatu Samppala 0408416129 aatu.samppala(at)gmail.com

WVC Hannu Anttila 0503344156 wasavelocity(at)gmail.com

 

 

 

 

 

 

Facebook löytyy kisatapahtumia

 

Toiminta on keskeytetty kesäkuun 2020 loppuun asti virus tilanteen vuoksi.

 

 

 

 

 

 

 

Kauhajokiajot 2021

Leena Rinne in memorial 2016