ETUSIVU

 

 

SÄHKÖ MÄNTYLÄ 0Y

Kenttätie 10, Kauhajoki

06 231 4930

OHJATTU PYÖRÄILYTOIMINTA ON JAOSTON TOIMESTA KESKEYTYKSISSÄ KESÄKUUN 2020 LOPPUUN ASTI VIRUS TILANTEESTA JOHTUEN.

 

MAAKUNTAVIESTI 2020 PERUTTU!

 

KAUHAJOKI TEMPO 2020 PERUTTU!

 

UUSI TILANNE ARVIO TEHDÄÄN TOUKOKUUN PUOLESSA VÄLISSÄ!

 

(Tilanne päivitetty 22.4.2020 A.S)

 

 

 

MAAKUNTAVIESTI 2019

Aika: 21.5.2019 klo 18:00 ilmoittautuminen, 18:30 numeroiden jako, 19:00 lähtö kaikki sarjat

Paikka: Pukkilan koulu Hyypäntie 78, Kauhajoki

Sarjat: Miehet 3*20 km, Naiset 3*10 km, Nuoret 3*10 km

(nuoret: 1. osuus alle 12v, 2. osuus alle 14v, 3. osuus alle 16v)

TULOKSET

 

ALUEMESTARUUS TEMPO 2019

Aika: 18.6.2019 klo 18:00 ilmoittautuminen, 18:30 numeroiden jako, 19:00 lähtö

Paikka: Pukkilan koulu Hyypäntie 78, Kauhajoki

Sarjat: kaikki sarjat

Matkat: 10 - 20 km

TULOKSET

 

 

Yhteystiedot

Jurvu Esko Laitala  0400667344 esko.laitala(at)laitala-com

JurVO Reima Lyyluoma 0400523383 airi.lyyluoma (at)gmail.com

LaihLu Raimo Viinikainen 0445665683 raimo.viinikainen(at)netikka.fi

Kraft Agneta Riddar 0503582463 agneta.riddar(at)netikka.fi

Ride Sampo Haapoja 0405078002 sampo.haapoja(at)ruukki.com

TeRi Jouko Haapala 0400861030 jouko.haapala(at)netikka.fi

KaKa Aatu Samppala 0408416129 aatu.samppala(at)gmail.com

WVC Hannu Anttila 0503344156 wasavelocity(at)gmail.com

 

 

 

 

 

 

Facebook löytyy kisatapahtumia

 

Toiminta on keskeytetty kesäkuun 2020 loppuun asti virus tilanteen vuoksi.

 

 

 

 

 

 

 

Kauhajokiajot 2019

Leena Rinne in memorial 2016