ALUEMESTARUUSMAANTIE 13.7.2016 klo 19.00 JURVASSA

Niemenkylän nuorisoseura, ilmoittautuminen klo 18-18.45.

ALUEMESTARUUSTEMPO TULOKSET

Aluemestaruustempo 7.6.2016 Kauhajoella

 

N-10    1. Senni Tuunanen      SPP-56                         11.08
            2. Sandra Ingves          Närpes Kraft                12.36

 

M-10   1. Arttu Holopainen    KaKa                            10.29
            2. Samu Tuunanen      SPP-56                         11.20

 

N-12    1. Erika Ingves             Närpes Kraft                10.44

 

M-12   1. Anton Ingves           Närpes Kraft                10.01
            2. Onni Mäki-Juoni      KaKa                            10.50

 

M-14   1. Tuomas Tummala   KaKa                            17.37
            2. Erno Nousiainen      KaKa                            20.01

 

N-16    1. Lotta Vuohijoki        VWC                            16.39

 

M-80   1. Sauli Uusi-Kokko      KaKa                            22.52

 

M-70   1. Esa Vainionpää       KaKa                            36.07

 

M-65   1. Kaj Karlsson             Närpes Kraft                31.45
            2. Kari Majasaari        Juran Voima                35.59

 

M-60   1. Jan Linde                 NCK                             28.36
            2. Ber-Ole Ek               Närpes Kraft                31.20
            3. Ilari Seppälä             Laihan Luja                  31.49
            4. Jouko Peltomaa       KaKa                            33.05

 

M-55   1. Harry Riddar           Närpes Kraft                27.27

M-50   1. Jukka Ura                VWC                            27.46
            2. Stig-Erik Vikars        Närpes Kraft                29.05
            3. Jari Mäki-Jouppila   SPP-56                         31.07

 

M-45   1. Mika Suosalo           KaKa                            29.22
            2. Juha Säippä             SPP-56                         30.47

 

M-40   1. Kimmo Tuunanen    SPP-56                         28.45
            2. Tomi Seppälä          ---                                33.41

 

M-35   1. Oskari Vainionpää  TWD Länken                26.30
            2. Kim Berg                 VWC                            28.01
            3. Joona Oravamäki    KaKa                            29.26

 

M-18   1. Jonathan Sundfors   Närpes Kraft                30.02

 

 

 

Aluekalenteri 2016

 

3.4. Junioreiden Pyöräilyleiri Kuortaneella 10:00 – 17:00

5.5. Maakuntaviesti Närpiö

25.5. Lahian tempo

7.6. Aluemestaruus tempo Kauhajoki

16.6. Ratakilpailu Seinäjoki

30.6. Ratakilpailu Varapäivä

6.7. Aluemestaruuskortteli Närpiö

13.7. Aluemestaruusmaantie Jurva

16.7. XCO Seinäjoki

17.7. XCM Seinäjoki

30.7. Botniapyöräily

9.8. Mäkitempo Teuva

20.8. Lahian ajo (Tempo) Anottu kaikki CUP

3.9. Aluemestaruus maasto Vaasa (päivämäärä varmistamatta)

 

Kilpailun startti arkisin klo 19:00 ja viikonloppuisin 12:00. Ilmoittautuminen 18:30 mennessä tai

11:30 mennessä.

 

 

Kuva: Petri Oravamäki
Kuva: Esko Lummelampi

ONNEA LAURA JA OSKARI.

Vainionpään sisarukset Laura ja Oskari ovat jälleen menestyneet SM-kilpailuissa. Laura ajoi hopeaa N-Elite sarjan maantieajossa. Matkaa oli 106km. Oskari voitti M-Elite  sarjan korttelikilpailun Porissa.
Oskari edustaa seuraa TWL, mutta on Kauhajoen Karhusta lähtöisin.

 

 

Kaka pyöräilyn SM-mitalistit

Leena Rinne in memorial 2016

Kansallisiin kilpailuihin ilmoittautuminen

Ilmoitathan osallistumisestasi Maria Lehdolle 045-6360223 (tekstarit) tai maria.karoliina.lehto(at)gmail.com aina lauantaihin mennessä.